Hledáme další dívky pro zařazení do projektu: Jak vypadá náš typický výjezd do terénu?
15. června 2021 Zápisky z Iquitos

Hledáme další dívky pro zařazení do projektu: Jak vypadá náš typický výjezd do terénu?

V úterý 15. června jsme společně s promotérem projektu AMMERE opět vyrazili do terénu. Jak to probíhalo?

V rámci tohoto konkrétního výjezdu jsme měli navštívit dvě dívky a posoudit, zda jsou vhodné pro zařazení do projektu, případně i prověřit jejich potřeby. První z nich bydlí poblíž místa, které je v Iquitos známé prostě jako „terminal“:

Výjezd do terénu 1

Promotér mi již předem oznámil, že sice zná adresu, ale nemá tušení, kde přesně se dotyčná ulice nachází. Nezbylo nám tedy nic jiného, než ptát se místních obyvatel:

Výjezd do terénu 2

Po několika dotazech a jedné zbytečné zacházce jsme slavili úspěch. Vyšlo ale najevo, že námi hledaná maminka je již zletilá. Její příbuzní nám nicméně dali tip na jinou potenciální „klientku“, tudíž nešlo o úplnou ztrátu času.

Výjezd do terénu 3

Následně jsme zamířili do Santa Clary, abychom poznali druhou dívku. Ta je pro změnu pro zařazení do projektu vhodná až moc… bohužel.

Výjezd do terénu 4

Ve svých 12 letech se totiž nachází v cca 5. měsíci těhotenství poté, co byla znásilněna během návratu z večerní mše. Kromě toho má 8 sourozenců. Mluvili jsme především s její matkou, otec prý svou roli již nějakou dobu neplní a žije jinde.

Výjezd do terénu 6

Najít toto místo již bylo o poznání jednodušší a to navzdory tomu, že je relativně odlehlé. Rodina má k dispozici domek nacházející se na pozemku obehnaném starou zdí. Náš řidič na nás trpělivě čekal venku, protože sehnat v této oblasti jiné mototaxi by vůbec nebylo jednoduché.

Výjezd do terénu 5

Na základě získaných informací se nyní rozhodne o formě a výši podpory. Po narození dítěte samozřejmě obě zmíněné věci budou přehodnoceny.