Sobota v terénu: Během jediného dne obdržely podporu tři dívky z projektu AMMERE
11. července 2021 Zápisky z Iquitos

Sobota v terénu: Během jediného dne obdržely podporu tři dívky z projektu AMMERE

Počet maminek v projektu AMMERE se utěšeně zvětšuje. Pro nás to mj. znamená, že máme stále víc práce.

V pátek 9. července jsme se v odpoledních hodinách opět sešli v sídle Charity, abychom realizovali další doručování. Původně jsem si myslel, že máme navštívit dvě dívky, ale na místě jsem zjistil, že jsou tři. Dále vyšlo najevo, že naše „nákupčí“ omylem zajistila 60 kg rýže a žádný cukr (správně mělo být připraveno 30 kg rýže a 30 kg cukru), tudíž se ještě musíme zastavit v obchodě.

Promotér moudře poznamenal, že za daných okolností by bylo nejlepší odložit výjezd na sobotu, protože hned dvě „klientky“ z tohoto trojlístku bydlí na poměrně vzdálených místech. Naše šéfová s tím souhlasila a zaúkolovala nás, ať všechny věci prozatím dopravíme do mého domu.

Sobotní výjezd 1

V sobotu krátce po deváté ráno jsme krabice, tašky, pytle, balení plenek... opět přeskládali do mototaxíku a vydali se na místo, kde žije Keyla. Ta původně chtěla pomoct pouze se studiem, ale nyní se její životní situace zhoršila a proto nás požádala také o základní potraviny.

Sobotní výjezd 2

Díky tomu jsem poprvé dostal příležitost pořídit snímky jejího domu i bezprostředního okolí, z nichž je myslím zřejmé, že podporu skutečně potřebuje.

Sobotní výjezd 3

Následovala cesta do Santa Clary za dvanáctiletou nastávající maminkou, o jejímž smutném osudu jsem se již zmínil v tomto článku.

Sobotní výjezd 4

Jako poslední přišla na řadu Angie, kterou pomalu začínáme považovat za „starou známou“. Její dítě roste jako z vody, což nám trochu komplikuje výběr správné velikosti oblečení. :-)

Sobotní výjezd 5