O naší pomoci

Pomozme vážně zraněné Sdence
28. ledna 2022 O naší pomoci

Pomozme vážně zraněné Sdence

Bolívijská dívka Nikole Sdenka Limpias byla podporována v projektu Diecézní charity Plzeň Adopce na dálku až do získání svého vysokoškolského titulu, který nedávno obhájila. Od naší koordinátorky v Bolivíi jsme se však dozvěděli, že Sdenku srazil kamion a utrpěla vážná zranění. Sdenka podstoupí několik operací a její další léčba bude nákladná. Rozhodli jsme se oslovit nejen podporovatele Adopce na dálku, ale také širokou veřejnost s prosbou o finanční pomoc na náklady spojené se Sdenčinou léčbou.

Vánoční přání Diecézní charity Plzeň
21. prosince 2021 Diecézní charita Plzeň

Vánoční přání Diecézní charity Plzeň

Vánoční přání Diecézní charity Plzeň od jejího ředitele Jiřího Lodra a prezidenta Mons. Františka Radkovského.

Setkání rodičů z projektu Adopce na dálku
4. listopadu 2021 O naší pomoci

Setkání rodičů z projektu Adopce na dálku

Ve středu 3. listopadu se v kostele Panny Marie Růžencové uskutečnilo setkání adoptivních rodičů dětí z projektu Adopce na dálku. Setkání bylo uvedeno prezentací aktualit z tohoto a dalších projektů rozvojové a humanitární pomoci Diecézní charity Plzeň v Jižní Americe. Po diskuzi následovala mše svatá k uctění památky sv. Martina de Porres, patrona rozvojové pomoci diecézní charity v Latinské Americe. Celebroval ji Mons. František Radkovský, emeritní biskup plzeňský, jenž je také prezidentem Diecézní charity Plzeň.

Diecézní charita Plzeň rozšiřuje svou pomoc v Jižní Americe a hledá podporovatele
24. září 2021 O naší pomoci

Diecézní charita Plzeň rozšiřuje svou pomoc v Jižní Americe a hledá podporovatele

Tisková zpráva, Plzeň, 24. září 2021 | Diecézní charita Plzeň dlouhodobě působí v Peru, Bolívii, Paraquay a Ekvádoru, kde se soustřeďuje zejména na pomoc při vzdělávání nejchudších dětí, pomáhá handicapovaným, podílela se na výstavbě dvou škol a hloubení nových studní. V roce 2021 spustila v Peru ve spolupráci s Diecézní charitou Iquitos projekt na pomoc nezletilým matkám v nouzi. Pro svou rozvojovou a humanitární pomoc hledá nové podporovatele – ať už „adoptivní rodiče“ do projektu Adopce na dálku, nebo sponzory. Na pomoc nejchudším malým Jihoameričanům budou moci jednoduše přispět milovníci kávy – koupí peruánské kávy z pražírny Palasio pojmenované Pablův blend.

Dvě dívky z projektu AMMERE se staly maminkami!
29. srpna 2021 Zápisky z Iquitos

Dvě dívky z projektu AMMERE se staly maminkami!

V uplynulých dnech porodily hned dvě dívky zařazené do projektu AMMERE.

Meritza
7. srpna 2021 Podporované maminky v Peru

Meritza

Meritza má 16 let a v době zařazení do projektu AMMERE již byla matkou dvouměsíčního dítěte.