VI. benefiční ples diecézní charity pomůže chudým jihoamerickým dětem trávit volný čas tvořivě Zobrazit fotogalerii
11. května 2022 O naší pomoci

VI. benefiční ples diecézní charity pomůže chudým jihoamerickým dětem trávit volný čas tvořivě

V pátek 6. května uspořádalo Středisko rozvojové spolupráce Diecézní charity Plzeň VI. Benefiční ples na podporu rozvojových projektů v Jižní Americe. V Peru, Bolívii, Paraguay a Ekvádoru totiž diecézní charita dlouhodobě pomáhá zejména nejchudším dětem a mladistvým. Tentokrát se podařilo vybrat 40 565 Kč a výtěžek bude věnován na podporu projektu Paraba Azul. Ten je příležitostí, jak mohou děti z nejchudších bolívijských rodin trávit smysluplně svůj volný čas – budou se moci rozvíjet ve zvoleném uměleckém směru.

Šestý ročník benefičního plesu připomněl dva klíčové projekty, které diecézní charita organizuje v Jižní Americe. Jednak Adopci na dálku založenou na finanční účasti při vzdělávání konkrétního dítěte z chudých poměrů, jednak projekt Péče o nezletilé matky s omezenými ekonomickými prostředky, při němž je mladistvým maminkám, často obětem sexuálních útoků, poskytována potravinová, materiální a právní pomoc a podpora při vzdělávání.

IMG_8935_kor IMG_9020

IMG_8944 IMG_8962

Oproti minulým ročníkům, jejichž řada byla přerušena pandemií covid-19, byli účastníci plesu seznámeni i s přímou humanitární pomocí na území města Plzně, potažmo plzeňské diecéze, poskytované Charitou válečným uprchlíkům z Ukrajiny. Ocenění humanitární činnosti Charity vyjádřil na plesu biskup plzeňský Tomáš Holub a hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták. Kytice za významné zásluhy při zajišťování humanitární pomoci v Plzni následně převzaly Lada Vlčková, hlavní koordinátorka této pomoci diecézní charity a vedoucí dvou sociálních služeb pomáhajících lidem v krajních životních situacích, Klára Zachová, vedoucí charitní Poradny pro cizince a Tereza Landová, koordinátorka sociálních služeb diecézní charity, která od začátku března organizuje také dobrovolnickou činnost při humanitárních výdejích.

IMG_9049

IMG_9125

Vedle kapely IMPALA, která zahrála prověřené taneční hity, vystoupila během večera několikrát taneční skupina TÁ-DI-BOA, která ve vizuálně vděčných kreacích zatančila na sambu a další brazilské rytmy.

Atmosféru benefičního plesu korunovala pestrá tombola. Akce se konala u příležitosti 100 let Charity.
vyroci_100let_CHARITY_RGB

IMG_9353

Zobrazit fotogalerii

Více o projektu Paraba Azul

Mgr. Petr Šimek

public relations, tiskový mluvčí
Tel.: 731 433 017 E-mail: _.GBOc~e0dm%C27%_5prRb~lW5pJ